Data: 04/01/2015 Godzina: 17:00 Widzów: 2508

Chemik Police – Atom Trefl Sopot 3:0 (25:21, 25:23, 25:21)

Sędziowie: Marek Słowik, Katarzyna Sokół

Sędziowie Liniowi: Tomasz Kuszyński, Przemysław Będziński

Protokół elektroniczny: Magdalena Stępińska

Komisarz: Witold Murczkiewicz

Składy:

Chemik: Glinka-Mogentale, Werblińska, Veljković, Bednarek-Kasza, Ognjenović, Bjelica, Zenik (l.) Jagieło, Malagurski.
Atom: Leys, Efimienko, Kaczmar, Cooper, Kaczorowska, Zaroślińska, Durajczyk (l.) Miros, Łukasik.

Zapowiadało się na bardzo ciekawe i emocjonujące spotkanie. Mówiło się o hicie kolejki Orlen Ligi. Efekt był odwrotny. W niedzielnym pojedynku szybko, łatwo i przyjemnie Chemik Police rozprawił się z Treflem Sopot. Tym samym Policzanki utrzymały pozycję lidera Orlen Ligi i w bieżących rozgrywkach dalej są niepokonanym zespołem w lidze.

Lepiej mecz zaczęły siatkarki z Sopotu. Skuteczna zagrywka, wyblok i dobra obrona pozwoliły gościom odskoczyć na kilka oczek. Spore problemy miała kapitan mistrzyń Polski, Anna Werblińska, która nie potrafiła poradzić sobie z dobrze ustawionym blokiem rywalek. Jednak niepowodzenie w polu ataku, nadrobiła silną i odrzucającą od siatki zagrywką, czym pozwoliła Chemikowi Police na wyjście na prowadzenie. Wróciła skuteczna gra blokiem i jak zawsze dobrze funkcjonował kontratak.

Wydawało się, że Sopot tak łatwo nie odpuści. I znowu to przyjezdne bardzo dobrze rozpoczęły drugą partię. Gra do połowy seta toczyła się pod dyktando gości. Później to Chemik przejął inicjatywę i za sprawą kilka skutecznych kontr w końcówce prowadził już trzema punktami. Spektakularna akcja, najdłuższa w całym meczu, zakończyła się efektownym atakiem Agnieszki Bednarek-Kaszy, który na zakończenie spotkania została wybrana najlepszą zawodniczką meczu. Sporo nerwów swoim kibicom przyprawiły Policzanki w końcówce drugiego seta, kiedy to pozwoliły na odrobienie strat Treflowi i doprowadzenie do remisu 23-23. Jednak dwa błędy gości dały zwycięstwo Chemikowi Police.

Trzecia partia była zacięta tylko na początku, kiedy akcje toczyły się punkt za punkt.
W połowie seta ponownie w drużynie mistrzyń Polski zafunkcjonował blok i dał on Chemikowi trzypunktową przewagę, której nie oddały już do końca meczu, zwyciężając tym samym 3-0
pozostając na fotelu lidera Orlen Ligi z czternastoma zwycięstwami.