ORLEN Liga: Cenne punkty Budowlanych

Siatkarki Budowlanych Łódź pokonały na własnym parkiecie PGNiG Naftę Piła 3:1 (21:25, 25:17, 25:19, 25:14). MVP spotkania została wybrana Magdalena Śliwa.

Przez połowę pierwszej partii łodzianki prowadziły dwoma, trzema oczkami (8:5, 12:9).  Sytuacja zmieniła się, gdy przy wyniku 13:12 w polu serwisowym stanęła Magdalena Wawrzyniak i trzykrotnie pocelowała rywalki. Gdy Budowlanym udało się w końcu przyjąć serw, to Sanja Popovic posłała atak w aut. W efekcie pilanki zdobyły sześć oczek z rzędu (13:17), nabrały pewności własnych poczynań i pewnie kroczyły do zwycięstwa w secie. Bardzo słabo spisywała się Popovic, która w ważnych momentach myliła się na siatce.

W drugiej odsłonie za przyjęcie Budowlanych odpowiadały Ściurka i Skrzypkowska. Obydwie drużyny toczyły wyrównaną walkę do pierwszej przerwy technicznej (7:8). Gdy przyjezdne odskoczyły na 2 punkty, trener Krzyształowicz zdjął z boiska Emilię Kajzer i posłał do boju doświadczoną Magdalenę Śliwę. Ta znacznie przyspieszyła grę swojej drużyny i na drugim czasie technicznym to łodzianki prowadziły 16:15. Po nim, dzięki skutecznym akcjom na kontrze Skrzypkowskiej zbudowały spory dystans punktowy i pewnie wygrały do 17.

Zwycięstwo uskrzydliło łodzianki, które kolejną część spotkania rozpoczęły z wysokiego „c”, rozstrzygając na swoją korzyść sześć pierwszych akcji (6:0).  Szkoleniowiec przyjezdnych próbował ratować sytuację wprowadzając na boisko Joannę Sobczak (za Wawrzyniak). Jego podopieczne zdołały zniwelować część strat (13:10), ale kilka chwil później znów pozwoliły przeciwniczkom odskoczyć. Doświadczona Magda Śliwa wprowadziła w poczynania swojego zespołu sporo swobody i finezji i w sporej mierze przyczyniła się do wygranej w 3. odsłonie.

Jednak na początku  czwartej partii to zawodniczki Nafty wykazywały więcej determinacji i na pierwszym czasie technicznym prowadziły trzema punktami, świetnie spisując się w kontrataku. Bardziej doświadczone łodzianki szybko ugasiły młodzieńczy zapał rywalek, uprzykrzając im życie kąsliwą zagrywką. Przy niedokładnym odbiorze serwisu, pilanki nie radziły sobie także z rozwiązywaniem własnych akcji w ataku. Po drugiej stronie siatki natomiast dobrze spisywały się Skrzypkowska i Ściurka, a kropkę nad „i” postawiła atakiem z krótkiej Gabriela Polańska.

Składy:

Budowlani Łódź: Kajzer, Popovic, Skrzypkowska, Pycia, Grajber, Polańska, Courtois (L) oraz Ściurka, Sikorska, Śliwa, Sieczka

Nafta Piła: Konieczna, Wawrzyniak, Skorupka,  Milović, Wilczyńska, Jarmoc Pauliukouskaya (L) oraz Sobczak, Nadziałek