OREN Liga: Zakończenie 15 kolejki w Legionowie

Siatkarki SK Bank Legionovii Legionowo wygrały drugi tegoroczny mecz bez straty seta. Po wygranej 3:0 z Budowlanymi Łódź tym razem przyszła kolej na zwycięstwo z Developresem SkyRes Rzeszów.

clip_image002

Gospodynie uskrzydlone zwycięstwem w pierwszym meczu w nowym roku z wyżej notowanym rywalem, jakim byli Budowlani Łódź przystąpiły do spotkania z Developresem w roli faworyta. Z założonej roli wywiązały się w 100%. Legionowianki do zwycięstwa poprowadziła doskonale dysponowana Malwina Smarzek, która w trzech partiach zdobyła 19 punktów i została nagrodzona statuetką MVP spotkania.

clip_image004

Pierwsza i trzecia partia wtorkowego meczu stosunkowo łatwo padły łupem legionowianek. Jedynie w drugiej partii przyjezdne miały szansę na odwrócenie losów spotkania. Po początkowej wysokiej przewadze Legionovii (5:1), Developres wyszedł nawet na prowadzenie (18:17, 19:18). Podopieczne Roberta Strzałkowskiego nie złożyły jednak broni, odrobiły straty i zwyciężyły także i w tej partii, ostatecznie pokonując zespół z Podkarpacia 3:0.

SK Bank Legionovia Legionowo – Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:20, 25:22, 25:20)

SK Bank Legionovia: Smarzek Malwina, Paszek Daria, Szymańska Karolina, Wójcik Aleksandra, Gajewska Natalia, Thibeault Jaimie, Chojnacka Iga, Połeć Katarzyna, Wysocka Katarzyna, Bociek Monika, Pietraszkiewicz Krystyna, Bechis Marta

clip_image006

Developres: Olszówka Magdalena, Nowakowska Dominika, Hawryła Magdalena, Warzocha Katarzyna, Śliwińska Ewa, Budzoń Adrianna, Szeremeta Paula, Filipowicz Karolina, Głaz Paulina, Filipowicz Paulina, Mucha Emilia, Borek Lucyna

Sędziowie: Bogumił Sikora, Bogdan Nowak

Protokół elektroniczny: Wojciech Głód

Sędziowie liniowi: Dorota Papuda, Agata Fronczak

Kwalifikator: Cezary Matusiak

Komisarz: Grzegorz Szewczyk

WG