Młoda Liga: ZAKSA Kędzierzyn – Koźle zrewanżowała się bielszczanom. Zagra o finał

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała 3:0 w drugim meczu fazy play off z BBTS ATH Bielsko-Biała. W poprzednim spotkaniu lepsi byli bielszczanie. W decydującym złotym secie 15:7 wygrali podopieczni trenera Rolanda Dembończyka.

Spotkanie rozpoczęło się od niewielkiej przewagi punktowej BBTS ATH. Gospodarze doprowadzili do remisu po 10. Chwilę później podopieczni trenera Dembończyka wyszli na prowadzenie 14:12. Kolejne akcje to wyniki 18:14, 21:16. Goście zmniejszyli różnicę do 3 punktów. W dwóch ostatnich akcjach punkty zdobyli kędzierzynianie, którzy wygrali tę partię 25:20.

Drugi set lepiej rozpoczęli siatkarze ZAKSY. Zwiększali swoją przewagę nad bielszczanami. Prowadzili 8:4, 14:8, 19:14. W kolejnych akcjach podopieczni podopieczni Pawła Gradowskiego szybko odrobili straty. Doszło do remisu po 20, a chwilę później po 23. Dwie ostatnie akcje należały do gospodarzy. Wynik tej partii 25:23.

W trzeciej odsłonie kędzierzynianie szybko uzyskali przewagę punktową. Drużyna trenera Rolanda Dembończyka prowadziła 8:2, 14:7. BBTS ATH rozpoczął odrabianie strat. Zmniejszył różnicę do dwóch punktów. Na tablicy widniał wynik 18:16. Gospodarze odskoczyli na 22:16. W końcówce lepsi okazali się siatkarze ZAKSY, którzy wygrali set 25:18.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle vs BBTS ATH BIelsko-Biała 3:0 (25:20, 25:23, 25:18). Pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe wygrali bielszczanie. W rywalizacji do dwóch zwycięstw było 1:1. O awansie do półfinału rozstrzygnął złoty set, w którym lepsza okazała się drużyna trenera Dembończyka, wygrywając partię 15:7.