Młoda Liga: ZAKSA wygrywa pierwszy mecz półfinałowy

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała w pierwszym meczu półfinałowym z LOTOS-em Treflem Gdańsk 2:3.

Mecz rozpoczął się od zdobycia punktu z ataku przez Kamila Semeniuka. Chwilę później punkt dla LOTOS-u Trefla zdobył Sławomir Zemlik. Był remis po 1. Kolejne akcje nie dały wyraźnego prowadzenia żadnej z drużyn. Jako pierwsi odskoczyli gospodarze. Po błędzie Michała Superlaka, bloku Mateusza Lindy i asie serwisowym Przemysława Stępnia gdańszczanie prowadzili 11:8. Udany blok w wykonaniu Piotra Nowakowskiego oraz dwa asy serwisowe Semeniuka doprowadziły do remisu po 11. Kolejne akcje to wyrównana walka obu zespołów. Przy stanie 21:20 z ataku punkt dla ZAKSY zdobył Krzysztof Zapłacki. Po chwili to powtórzył. Kolejna akcja to blok Zapłackiego i kolejny punkt dla kędzierzynian. Było 21:23. O czas poprosił trener Edward Pawlun. Mateusz Osiak z ataku odrobił jedno oczko. Chwilę później Zapłacki ponownie z ataku zdobył punkt. LOTOS Trefl odpowiedział udanym atakiem Osiaka. Set zakończył Superlak ustalają wynik tej partii na 23:25.

Drugi set to od początku rosnąca przewaga gdańszczan. Po ataku Jakuba Lewandowskiego było 4:2. Dwa błędy Nowakowskiego pozwoliły odskoczyć gospodarzom na 6:3. Po bloku Mustaphy M’Baye LOTOS Trefl prowadził 10:5. Blok Lewandowskiego i as serwisowy M’Baye dały drużynie trenera Pawluna 7-punktową przewagę. Gospodarze utrzymywali przewagę. ZAKSA odrobiła część strat. Po zapsutej zagrywce Skotarka, różnica zmniejszyła się do 4 oczek. Do końca tej części gra toczyła się punkt za punkt. Atak Lewandowskiego zakończył partię. Wynik 25:20.

W trzecim secie ZAKSA szybko zdobyła kilkupunktową przewagę. Atak Roberta Andrulewicza, dwa asy serwisowe Semeniuka, blok i atak Zapłackiego przełożyły się na 0:5. Gdańszczanie starali się dogonić rywali. Goście jednak utrzymywali prowadzenie. Od stanu 8:12 kędzierzynianie ponownie zdobyli 5 punktów w kolejnych akcjach. To zasługa ataku Mateusza Andruszka, bloków Andrulewicza i Zapłackiego, asu serwisowego Semeniuka. Było 8:17. LOTOS Trefl nie zdołał odrobić strat. Set zakończył z ataku Andrulewicz. ZAKSA wygrała 18:25.

Czwarty set to niezwykle równa gra LOTOS-u Trefla i ZAKSY. Początkowo gra toczyła się punkt za punkt. Od stanu 6:6 na prowadzenie zaczęli się wysuwać gospodarze. Było 10:6. Kędzierzynianie błyskawicznie doprowadzili do remisu po 10. Kolejne akcje to ponownie równy poziom obu zespołów. Od wyniku 18:18 ZAKSA zaczęła odskakiwać rywalom. Było 18:21. Kilka chwil później ponownie doszło do remisu. Tym razem po 22, 23 i 24. Atak Osiaka ustalił wynik tej partii na 26:24.

W tie-breaku obie drużyny ponownie stoczyły wyrównaną walkę. Na jednopunktowe prowadzenie wysuwali się raz gospodarze, raz goście. Jako pierwsi na dwa punkty odskoczyli kędzierzynianie przy stanie 8:10. Kolejna akcja zakończyła się punktem dla ZAKSY. LOTOS Trefl odrobił 2 punkty straty. Było 10:11. Kolejne akcje to walka punkt za punkt. W końcówce lepsi okazali się goście, którzy wygrali 12:15.

LOTOS Trefl Gdańsk vs ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (23:25, 25:20, 18:25, 26:24, 12:15). W rywalizacji do dwóch zwycięstw 1:0 prowadzi ZAKSA.