Młoda Liga: ZAKSA i RCS CERRAD bliżej finału

Po pierwszych meczach półfinałowych bliżej walki o złoty medal Młodej Ligi są ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i RCS CERRAD Czarni Radom.

W pierwszym meczu tej fazy LOTOS Trefl Gdańsk przegrał 2:3 po zaciętej walce z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Gdańszczanie awasowali do półfinału po dwóch wygranych spotkaniach z Asseco Resovią Rzeszów (0:3, 3:1). Kędzierzynianie by pozostać w walce o złoto po przegranym meczu z BBTS ATH Bielsko-Biała (3:2), potrzebowali zwycięstwa w drugim spotkaniu i złotym secie. Tak też się stało. ZAKSA wygrała decydujący mecz 3:0, a złoty set 15:7.

W pierwszym półfinale obie drużyny rozegrały bardzo wyrównane spotkanie. Stosunek zdobytych „małych punktów” to 104:109. LOTOS Trefl ustępował pod względem ilości punktów zdobytych przez atak (51:56), asy serwisowe (5:8) i blok (11:16). ZAKSA popełniła jednak więcej błędów, bo 37 przy 29 pomyłkach przeciwnika. Nieco lepsi okazali się podopieczni trenera Rolanda Dembończyka. Ta drużyna prowadzi w rywalizacji do dwóch zwycięstw 1:0.

W meczu RCS CERRAD Czarni Radom vs Transfer Bydgoszcz tempo grze nadawali gospodarze. Drużyna Andrzeja Sitkowskiego wygrała bez straty seta. Radomianie awansowali do tej fazy po dwóch wygranych spotkaniach (3:0, 1:3) z Indykpolem AZS Olsztyn. Podopieczni trenera Tomasza Zaczka w ćwierćfinale najpierw przegrali z Cuprum Lubin 3:2, by wygrać u siebie 3:0. O awansie zdecydował złoty set, w którym lepsi byli bydgoszczanie (15:7).

Stosunek zdobytych „małych punktów” w półfinałowej rywalizacji to 75:56 dla Czarnych Radom. Podpieczni Andrzeja Sitkowskiego byli lepsi w ataku (14:9). W całym spotkaniu odnotowano tylko jeden as serwisowy – po stronie gospodarzy w pierwszym secie. W bloku 2:3 dla Transferu. Oba zespoły popełniły sporo błędów. RCS CERRAD miał ich na swoim koncie 44, a Transfer 58. W rywalizacji do dwóch zwycięstw prowadzą radomianie 1:0.

Przed obiema parami półfinałowymi 2 tygodnie przerwy. Jest ona spowodowana Mistrzostwami Polski juniorów, które będą rozgrywane w Częstochowie od 15 do 19 kwietnia. Najbliższe mecze w Młodej Lidze zaplanowano na 25 kwietnia. Jeśli po ich rozegraniu dojdzie do remisu w rywalizacji do dwóch zwycięstw, rozstrzygające spotkania odbędą się 26 kwietnia.