Młoda Liga: Transfer Bydgoszcz pozostaje w walce o medale

Transfer Bydgoszcz wygrał 3:0 z Cuprum Lubin w drugim meczu ćwierćfinałowym. W pierwszym spotkaniu lepsi byli lubinianie. Złoty set zdecydował, że w walce o Mistrzostwo Młodej Ligi pozostaną bydgoszczanie.

Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego zbudowania przewagi przez Cuprum Lubin. Goście prowadzili 0:5, 4:12, 8:18. Transfer zaczął odrabiać straty. Doprowadził do wyniku 22:23. Punkt zdobyli lubinianie. Nie wykorzystali jednak pierwszej piłki setowej. Po chwili był remis po 24. Na prowadzenie wysunęli się podopieczni Tomasza Zaczka. Kolejna akcja to ponownie remis, tym razem po 26. Wymaganą dwupunktową przewagę w końcówce udało się uzyskać gospodarzom, którzy wygrali 28:26.

Drugi set to początkowo wyrównana gra obu drużyn. Do stanu 14:14 żaden zespół nie zdobył większej niż dwupunktowej przewagi. Transfer zaczął odskakiwać gościom na 18:14 i 21:15. W końcówce Cuprum zmniejszyło różnicę do dwóch oczek. Lepsi ponownie okazali się jednak bydgoszczanie. Wynik tej partii – 25:22.

W pierwszych akcjach trzeciej odsłony meczu trudno wskazać skuteczniejszy zespół. Od stanu 4:4 drużyna Tomasza Zaczka zaczęła budować przewagę punktową nad rywalem. 7 kolejnych akcji zakończyło się przyznaniem punktów gospodarzom. Było 11:4. Cuprum próbowało odrobić straty. Udało się zmniejszyć różnicę, ale bydgoszczanie utrzymywali bezpieczną przewagę. Było 17:14. W końcówce Transfer ponownie odskoczył na 24:17. Podopieczni trenera Zaczka nie wykorzystali dwóch piłek meczowych. Ostatecznie wygrali jednak trzeci set 25:19.

Transfer Bydgoszcz vs Cuprum Lubin 3:0 (28:26, 25:22, 25:19). W pierwszym spotkaniu fazy play-off wygrali lubinianie. Złoty set 15:7 wygrali siatkarze Trensferu i to oni pozostają w walce o Mistrzostwo Młodej Ligi.