Młoda Liga: RCS CERRAD Czarni Radom pierwszym półfinalistą

clip_image001

Indykpol AZS Olsztyn przegrał drugie spotkanie ćwierćfinałowe z RCS CERRAD Czarni Radom. W półfinale Młodej Ligi zagrają siatkarze trenowani przez Andrzeja Sitkowskiego.

Pierwszy set to wyrównana gra obu drużyn. W początkowej fazie spotkania nieco lepiej grali goście. Sześciokrotnie zdobywali trzypunktową przewagę (2:5, 3:6, 4:7, 5:8, 6:9, 8:11). Akademicy odrobili jednak straty. Doprowadzili do remisu po 13. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt. W końcówce żaden z zespołów nie mógł uzyskać dwupunktowej przewagi. Po zaciętej walce udało się to siatkarzom RCS CERRAD Czarni Radom, którzy pierwszą odsłonę wygrali 27:29.

Drugi set rozpoczął się od równej gry Olsztyna i Radomia. Od stanu 5:5 inicjatywę przejęli podopieczni Andrzeja Sitkowskiego. Szybko uzyskali kilkupunktową przewagę. Prowadzili 10:14, 12:18, 14:21. Zwycięstwo w tej części meczu goście przypieczętowali zdobywając punkty w trzech ostatnich akcjach. Wynik 2. seta – 17:25.

W trzeciej odsłonie podopieczni Macieja Rejznera wysunęli się na zdecydowane prowadzenie. Na tablicy widniał wynik 13:4. Goście próbowali odrobić straty. Gospodarze nie pozwolili jednak zbytnio zbliżyć się rywalom. Ostatecznie Akademicy wygrali tę partię 25:17.

Czwarty set to niezwykle wyrównana walka. Przez zdecydowaną większość tej odsłony, żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na więcej niż 2 punkty. Na tablicy co chwilę pojawiał się remis. Ostatni przy stanie 19:19. W końcówce minimalnie lepsi okazali się podopieczni Andrzeja Sitkowskiego. Zdobyli 3-punktowe prowadzenie przy stanie 21:24. Radomianie nie wykorzystali pierwszej piłki setowej. 22. punkt zdobyli gospodarze. Jednak kolejna akcja zakończyła się po myśli gości. RCS CERRAD wygrał 22:25.

Indykpol AZS Olsztyn vs RCS CERRAD Czarni Radom 1:3. Pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe drużyna trenera Sitkowskiego wygrała bez straty seta. W rywalizacji do dwóch zwycięstw RCS CERRAD wygrał 2:0.