Młoda Liga: Przed nami 16.kolejka Młodej Ligi

W najbliższą sobotę czternaście drużyn powalczy o kolejne ligowe punkty w 16.kolejce Młodej Ligi. Bardzo ciekawie zapowiada się mecz pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów, która zajmuje czwarte miejsce w tabeli a wiceliderem rozgrywek – ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

image

Rozgrywki Młodej Ligi nie zwalniają tempa. W najbliższą sobotę zespoły powalczą o kolejne ligowe punkty. Po 15.kolejce rozgrywek liderem pozostała drużyna Transferu Bydgoszcz, a kolejne miejsca zajmują odpowiednio ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i LOTOS Trefl Gdańsk.
Jedno z ciekawszych spotkanie zostanie rozegrane w Rzeszowie. Gospodarze bowiem przed własną publicznością podejmą wicelidera rozgrywek – ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. W meczu pierwszej rundy lepsi okazali się podopieczni Rolanda Dembończyka, którzy zwyciężyli 3:1.
– Mecze z Resovią Rzeszów zawsze są ciężkie. W tabeli dzielną nas tylko cztery punkty, więc każda z drużyn będzie starała się z całych sił wygrać to spotkanie – podkreśla Maciej Polański, środkowy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.
W tegorocznych rozgrywkach bardzo dobrze prezentują się również zawodnicy Cuprum Lubin, beniaminka ligi którzy aktualnie zajmują siódme miejsce w tabeli i jak zgodnie podkreślają – nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Ich kolejnym rywalem będzie Indykpol AZS Olsztyn.
– Na pewno będzie to ciekawy mecz. Podejdziemy do tego spotkania tak jak do każdego innego, czyli nie myśląc, że jest ono bardzo ważne. Dla nas każdy mecz jest ważny i na pewno będziemy walczyć na sto procent swoich możliwości. Tym bardziej, że pierwszy mecz z tą drużyną nam kompletnie nie wyszedł, więc mamy „rachunki do wyrównania” – zapowiada Mateusz Bogus, środkowy Cuprum Lubin.