Młoda Liga Kobiet: Rzeszowianki kolejnym krokiem PGE Atomem Trefla w drodze po medal!

clip_image001

21 lutego, zespół PGE Atomu Trefla Sopot podejmie w meczu 6. kolejki fazy finałowej Młodej Ligi Kobiet, Developres SkyRes Rzeszów. Mecz odbędzie się w hali MOSiR w Rumi, start godzina 16:00.

Poprzednie spotkanie obie drużyny rozegrały na Podkarpaciu tydzień wcześniej. Po zaciętym spotkaniu, zwycięskie z parkietu schodziły reprezentantki sopockiego PGE Atomu. Podopieczne Piotra Mateli wygrały 3:1.
Rzeszowianki przystąpiły do piątkowego spotkania znacząco wzmocnione. Trener Barszcz włączył w swoje szeregi cztery zawodniczki ORLEN Ligowego zespołu – Aleksandrę Kazałę, Kingę Stronias, Paulinę Głaz oraz Dominikę Nowakowską. Atomówki, na Podkarpacie, nie pojechały w pełnym składzie. Zabrakło m.in. biorących udział w rozgrywkach kadetek – Joanny Grzmocińskiej, Martyny Łukasik i Darii Szczyrby, czy zawodniczki pierwszego zespołu PGE Atomu Trefla Sopot – Justyny Łukasik. Braki kadrowe nie przeszkodziły jednak w piątkowej wygranej, chociaż warunki postawione przez zawodniczki z Podkarpacia były bardzo ciężkie. Najważniejsze z punktu widzenia sopocianek było jednak zwycięstwo za trzy punkty. Na wyróżnienie zasługuje duet środkowych Piotrowska/Urbanowicz oraz przyjmująca Dominika Mikołajewska.
W sobotnie popołudnie Atomówki mogą zrobić kolejny, bardzo duży krok, w drodze po historyczny medal Młodej Ligi. W obecnych rozgrywkach sopocianki są jednym z najlepszych zespołów, co udowodniły już, nawet w meczach z ORLEN Ligowymi zawodniczkami. Pokazuje to jak ogromny potencjał drzemie w młodym „narybku” czterokrotnych medalistek Polski. W zespole PGE Atomu Trefla Sopot wystąpią m.in. młodzieżowe reprezentantki Polski – Martynę Łukasik, Dominikę Mikołajewską, Dominikę Mras, Julię Piotrowską, Klaudię Kulig czy Magdalenę Damaske – pochodzącą w Rumi. Dodatkowo w barwach zespołu z Sopotu zagra Angelika Wilczyńska, na co dzień reprezentująca barwy APS Rumia oraz pochodząca z Rumi – Magdalena Piepiórka. Po stronie Rzeszowa, zobaczymy dwie reprezentantki juniorskiej kadry Polski – Kingę Stronias oraz Aleksandrę Kazałę. W Rzeszowie wystąpią także dwie zawodniczki ORLEN Ligowego zespołu – Paulia Głaz oraz Dominika Nowakowska.
PGE Atom Trefl Sopot – Developres SkyRes Rzeszów. MOSIR Rumia, Mickiewicza 49, godz. 16