Młoda Liga: Dominik Miarka: w play off zaczynają się wielkie emocje

clip_image001

Do końca fazy zasadniczej Młodej Ligi pozostały dwie kolejki, ale już teraz osiem najlepszych drużyn ma zagwarantowany udział w fazie play off.
Transfer Bydgoszcz, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovia Rzeszów, RCS Cerrad Czarni Radom, LOTOS Trefl Gdańsk, Indykpol AZS Olsztyn, BBTS ATH Bielsko-Biała i Cuprum Lubin to zespoły, które na dwie kolejki przed zakończeniem fazy zasadniczej Młodej Ligi zapewniły sobie awans do fazy play off.
– Na pewno jesteśmy zadowoleni, że udało się nam awansować do fazy play off Młodej Ligi.  Przed sezonem założyliśmy sobie ze naszym celem będzie walka o fazę play-off i ten cel udało się osiągnąć. Jednak na pewno nie jest to nasz ostateczny cel i w tej najważniejszej fazie rozgrywek również będziemy chcieli zajść jak najdalej, a każdy wie że play-offy rządzą się swoimi prawami i również tutaj będziemy chcieli sprawić nie małą niespodziankę – powiedział Mateusz Bogus, środkowy Cuprum Lubin.
W fazie play off drużyny zagrają mecz i rewanż w parach 1-8, 2-7, 3-6, 4-5. Gospodarzem pierwszego spotkania będzie zespół, który zajął niższe miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej. W przypadku, gdy po rozegraniu drugiego spotkania w wygranych meczach będzie remis 1:1, drużyny rozegrają złotego seta, który zadecyduje o awansie do kolejnej rundy fazy play off.
W drugiej rundzie fazy play off zagrają ze sobą zwycięzcy par 1-8 z 4-5 i 2-7 z 3-6. Zwycięzcy par zagrają o finał, a przegrani o 3. miejsce.
– Jesteśmy pewni już fazy play off. Ciężko pracowaliśmy na ten sukces, który w  żadnym wypadku nas nie satysfakcjonuje, ponieważ jest on dopiero wstępem na drodze po nasze marzenia. Jest to czas większej koncentracji. Rozgrywki powoli wkraczają w etap, w którym każdy punkt jest na wagę złota – wyznał Dominik Miarka, przyjmujący BBTS-u ATH Bielska-Białej.
I dodał na koniec – Osobiście bardzo długo czekałem na ten etap rozgrywek. Dopiero w play offach zaczynają się wielkie emocje, które są esencją sportu. Na tym etapie nie ma już słabych zespołów albo takich, które bez walki oddają mecze, bo i niestety takie w tym sezonie się zdarzyły. Teraz drużyny oddadzą wszystko, żeby w ostatecznym rozrachunku odnieść zwycięstwo. Jasno też mówimy sobie w szatni o co walczymy, bo tylko jasne cele, marzenia można realizować. Chcemy wygrać Młodą Ligę, czujemy że jeszcze nie uwolniliśmy całego potencjału drzemiącego w naszym zespole. Mam nadzieję, że miło zaskoczymy wszystkich, którzy w tym sezonie nie stawiali i dalej nie stawiają BBTS-u w gronie faworytów.
Dla zespołów, które po zakończeniu rundy zasadniczej zajmą miejsca 9-14, będą to ostateczne miejsca w klasyfikacji w sezonie 2014/15.

Autor/Źródło: EA