ML: ZAKSA w wielkim finale Młodej Ligi!

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała 3:2 drugi mecz półfinałowy z LOTOS-em Treflem Gdańsk. Drużyna trenera Rolanda Dembończyka zagra o Mistrzostwo Młodej Ligi ze zwycięzcą niedzielnego spotkania Transfer Bydgoszcz vs RCS CERRAD Czarni Radom.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gospodarzy. ZAKSA szybko doprowadziła do wyniku 4:0. W kolejnych akcjach LOTOS Trefl odrobił część strat. Na tablicy: 4:3. Drużyna Rolanda Dembończyka ponownie zaczęła odskakiwać. Było 7:4, 10:5, 14:8. Do końca pierwszego seta podopieczni Edwarda Pawluna nie potrafili doprowadzić do remisu. Kędzierzynianie zwiększyli przewagę do 8 punktów – 23:15. Ta partia zakończyła się wynikiem 25:17.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów. Na trzypunktowe prowadzenie wysunęli się gospodarze przy stanie 6:3, 8:5, 10:7. ZAKSA zwiększała przewagę. Prowadziła 15:9. Goście odrobili część strat. Było 15:12. Po chwili drużyna trenera Dembończyka ponownie odskoczyła – na 20:14 i 23:17. W końcówce LOTOS Trefl ponownie zmniejszył różnicę doprowadzając do wyniku 23:19. Kolejny punkt i pierwszą piłkę setową zdobyli kędzierzynianie. 3 oczka z rzędu odrobili gdańszczanie. Było 24:22. Tę partię wygrała ZAKSA – 25:22.

Kolejny set to początkowo gra punkt za punkt. Jako pierwsi na 3 oczka odskoczyli goście przy stanie 5:8. Kolejne akcje to wzrastająca przewaga drużyny Edwarda Pawluna. Gdańszczanie prowadzili 6:13 i 9:17. ZAKSA zaczęła odrabiać straty. Zbliżyła się na 4 punkty przy stanie 16:20. Końcówka to równa gra obu zespołów. LOTOS Trefl utrzymał przewagę do końca partii, wygrywając 20:25.

Czwarty set rozpoczął się od szybko rosnącej przewagi ZAKSY. Gospodarze objęli prowadzenie 4:1 i 7:3. Goście odrobili kilka oczek. Doprowadzili do stanu 7:6. Kędzierzynianie ponownie odskoczyli. Po kilku akcjach prowadzili 12:8. Drużyna Edwarda Pawluna zaczęła zmniejszać różnice. Doprowadzili do remisu po 14, 15 i 16. Kolejna akcja dała prowadzenie gdańszczanom 16:17. ZAKSA szybko wyrównała. Dalsza część spotkania to walka punkt za punkt. Drużyny remisowały po 20, 22, 24. Żaden z zespołów nie mógł odskoczyć na więcej niż jeden punkt. Rozpoczęła się gra na przewagi. Ostatecznie lepsi w tej części okazali się goście, którzy wygrali po zaciętej walce 26:28.

Tie-break to ponownie szybkie zdobycie przewagi przez drużynę Rolanda Dembończyka. Gospodarze prowadzili 4:1. Gdańszczanie odrobili jeden punkt, ZAKSA zdobyła 2 oczka. Było 6:3. Do zmiany stron doszło przy stanie 8:5. LOTOS Trefl odrobił kolejne 2 oczka – 8:7. Kolejne akcje to równa gra obu drużyn. Kędzierzynianie utrzymywali jednak przewagę. Od stanu 10:8 gospodarze zaczęli zwiększać przewagę. Prowadzili 12:8. Gdańszczanie odrobili 2 punkty. Było 12:10. Po chwili drużyna trenera Dembończyka miała piłkę meczową. LOTOS Trefl zbliżył się o jedno oczko. Ostatecznie tę partię wygrała ZAKSA 15:11.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle vs LOTOS Trefl Gdańsk 3:2 (25:17, 25:22, 20:25, 26:28, 15:11). W rywalizacji do dwóch zwycięstw kędzierzynianie wygrali 2:0. W wielkim finale Młodej Ligi ZAKSA zagra ze zwycięzcą niedzielnego meczu Transfer Bydgoszcz vs RCS CERRAD Czarni Radom. Zespół, który przegra będzie rywalizować z gdańszczanami o brązowy medal.