Kaman Volley Masters- Podium w Kłajpedzie – Srebro

od 04.12 drużyna Kaman Volley Masters miała na celu już tylko szczęśliwie dojechać do Kłajpedy na Litwie i od rana dnia następnego wziąć udział w rozgrywkach grupowych Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej VIII Virginijos Margenes którego organizatorem był miejscowy klub Viesulas Tinklinio Klubas, na którego zaproszenie przybyliśmy reprezentować nasze miasto, region i kraj.

W rywalizacji w dwóch grupach po pięć zespołów i systemie rozgrywek w grupie”każdy z każdym”, tylko zwycięzcy grup mogli zagrać o złoto a drugie miejsca powalczyć o brąz. W rywalizacji turniejowej udział wzięły zespoły męskie i żeńskie z Litwy, Łotwy, Ukrainy, Białorusi, Rosji i nasza drużyna z Polski.  W grupie zostaliśmy rozstawieni z drużynami z LT United Litwa, Malpils Łotwa, Sankt Petersburg Rosja i Omega Lwów Ukraina. Drugą grupę stanowiły zespoły Lukoil Kaliningrad, Tinklas Wilno Litwa, FCG Ryga Łotwa, UC Phoenix Białoruś oraz Grodno Białoruś.

Pierwszy mecz rozegraliśmy o 10.00 z drużyną LT United z Litwy wygrywając w stosunku 2-1. Po meczu pauzy zagraliśmy kolejne emocjonujące spotkanie z drużną Malpils Ryga Łotwa, drużyną z którą wielokrotnie już graliśmy na turniejach za granicą i na naszym Kaman Cup przy czym zawsze nasze spotkania były zacięte a wyniki różne. Tym razem 2-0 dla Kaman Volley Polska. Poprzez wycofanie się z turnieju drużyny z Ukrainy pozostal nam mecz z Rosją którą w efektowny sposób pokonaliśmy 2-0, co zagwarantowało nam udział w finale.

W finale po interesującym, stojącym na wysokim poziomie meczu,niestety na własne życzenie, po wielu prostych błędach prowadząc w pierwszym secie 22-20  i drugim 18-14 przegraliśmy 0-2 z zespołem Tinklas Wilno z Litwy, z którym przyjdzie nam wyrównać rachunki już pod koniec stycznia na kolejnym turnieju w Wilnie na Litwie.

Reasumując drugie miejsce i srebrny medal jest naszym kolejnym sukcesem oraz poprawą wyniku z roku 2013 kiedy zdobyliśmy w Kłajpedzie brązowy medal.

Kłajpeda Litwa 2014 – Kaman Volley w składzie:

Krzysztof Malczewski, Zbigniew Obrębski, Adam Kowalewski, Marek Kwieciński, Adam Wiencek, Paweł Rosak, Dariusz Szostek, Oleg Shevchuk.

image

image

image

image

image