CEV: Unendo Yamamay Busto Arsizio w Final Four Ligi Mistrzyń

Dynamo Moskwa przegrało z Unendo Yamamay Busto Arsizio 0:3 (23:25, 19:25, 26:28) w rewanżowym meczu II rundy play off Ligi Mistrzyń. Jedną z wyróżniających się zawodniczek wśród triumfatorek była reprezentantka Polski Joanna Wołosz. Pierwsze spotkanie wygrała włoska drużyna 3:0 i ona awansowała do turnieju Final Four w Szczecinie 4-5 kwietnia. Udział w zawodach ma zapewniony gospodarz Chemik Police.
– Pierwszego seta trzeba było wygrać. Po porażce opadły u nas ręce. To nas oczywiście nie usprawiedliwia. Mocno nastawiałyśmy się na walkę i widowcznie zabrakło jakichś moralnych sił po przykrej porażce w pierwszym meczu –  powiedziała kapitan Dynama, Wiera Wietrowa.
W drugim meczu II rundy play off Fenerbahce Grundig Stambuł pokonało VakifBank Stambuł 3:2 (25:20, 25:20, 21:25, 15:25, 15:12). Pierwsze spotkanie wygrał zespół dzisiaj pokonany 3:1 i on zagra w Szczecinie.
Dużo walki było w meczu Volero Zurych – Eczacibasi VitrA Stambuł 3:1 (25:23, 24:26, 29:27, 25:19), złoty set: 12:15.
Turniej Final Four Ligi Mistrzyń rozegrany zostanie w Szczecinie  4-5 kwietnia w nowej hali Azoty Arena. W półfinałach Chemik Police (gospodarz) zmierzy się z Unendo Yamamay Busto Arsizio, a Eczacibasi VitrA z VakifBankem.