CEV: Jastrzębie żegna się z LM

W rewanżowym meczu I rundy play-off Ligi Mistrzów Jastrzębie przegrało we Włoszech z Sir Safety Perugia 0:3. W pierwszym spotkaniu Polacy ulegli 2:3.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Po asie serwisowym Atanasijevica wyszli na prowadzenie 4:1. Polacy cały czas mieli problem z przyjęciem i po punktowej zagrywce Fromma schodzili na pierwszą przerwę techniczną przy stanie 8:3. Po powrocie na boisku Jastrzębie zerwało się do odrabiania strat. Dobrze w polu serwisowym zaprezentował się Malinowski czym zniwelował starty na 16:14. Jednak w dalszej części partii podopieczni trenera Piazzy popełnili zbyt dużo własnych błędów. Włosi wypracowali bezpieczny dystans punktowy i wygrali odsłonę do 18.

Po zmianie stron niewiele zmieniło się w grze jastrzębskiego zespołu. Błędy własne oraz skuteczny blok rywali skutkowały wynikiem 8:3 na pierwszej przepisowej pauzie. W polskiej drużynie w ataku najlepiej radził sobie Quesque. Trener zdecydował się na podwójną zmianę. Polacy znacznie zredukowali straty 19:18. Przez chwilę na parkiecie toczyła się wyrównana walka, jednak końcówka należała do włoskiej ekipy 25:22.

Zespół z Perugii nie zwalniał tempa. Świętnie na zagrywce, jak i w ataku zagrał Atanasijevic i na tablicy pojawił się wynik 8:1. Nasz zespół nie miał żadnych argumentów, aby zatrzymać rozpędzonych rywali. Po drugiej przerwie technicznej Polacy trochę podgonili wynik, ale było to wszystko na co Włosi im pozwolili. Sir Safety Perugia wygrał 25: 17 i 3:0.

Sir Safety Perugia – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:18, 25:22, 25:17)

Sir Safety Perugia: Atanasijević, De Cecco, Fromm, Beretta, Vujević, Buti, Giovi (libero) oraz Sunder

Jastrzębskie Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Quesque, Czarnowski, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski, Filippov, Kosok