CEV: Impel po dalekiej podróży już w Omsku

Siatkarki Impelu Wrocław są już w Omsku, gdzie w środę zagrają mecz fazy grupowej Ligi Mistrzyń z miejscową Omiczką (początek 14.00). Dziś będą trenowały.

O godz. 1.05 czasu moskiewskiego (ok. 23 naszego czasu) Airbus A380-214 z wrocławiankami wystartował ze stolicy Rosji w kierunku Omska. Wylądował kilka minut po siódmej rano lokalnego czasu. U nas było po drugiej w nocy.
Impelki o godz. 15 wystartowały najpierw z Wrocławia do Warszawy, potem do Moskwy z której miały bezpośredni lot do położonego na Syberii, tuż przy granicy z Kazachstanem Omska. Finałowy etap trasy pokonały popularnym Airbusem A320 rosyjskich linii lotniczych Aeroflot. Nie miały żadnych opóźnień, na lotnisku zameldowały się nawet kilka minut przed czasem.
Impel nie zdobył jeszcze punktu w dotychczasowych meczach. Jego sytuacja w walce o awans do play off jest bardzo trudna.
Przed wylotem na rewanż z Omiczką atakująca wicemistrza Polski Anita Kwiatkowska zapowiadała jednak jeszcze podjęcie walki o awans. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasza pozycja w tym momencie jest trudna, ale nadal walczymy o wyjście z grupy. Mamy przed sobą trzy spotkania i będziemy walczyć w każdym o zwycięstwo – powiedziała.