CEV: Atrakcje dla kibiców Final Four

clip_image001

W sobotę i niedzielę wszystkie oczy całej siatkarskiej Europy będą zwrócone na Berlin, gdzie zostanie rozegrany Final Four DenizBank Ligi Mistrzów. Organizatorzy przygotowują wiele atrakcji dla kibiców, którzy pojawią się w Berlinie.

Cztery najlepsze europejskie drużyny: Asseco Resovia, Berlin Recycling Volleys, PGE Skra Bełchatów i Zenit Kazań powalczą o medale Ligi Mistrzów i szansę gry w Klubowych Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Belo Horizonte od 27 października do 1 listopada 2015 roku. Tę możliwość uzyska triumfator turnieju.
Spotkania zostaną rozegrane w Max-Schmeling-Halle w Berlinie. Teoretycznie obiekt może pomieścić 8,5 tysiąca widzów. Jednak turniej cieszy się ogromną popularnością wśród kibiców i w związku z tym podjęto decyzję do dostawieniu dodatkowych trybun. Przywiduje się, że w hali zasiądzie ponad 10 tysięcy kibiców.
Organizatorzy Final Four robią wszystko, co w ich mocy aby turniej stał na najwyższym poziomie. Pierwszy półfinałowy mecz zostanie rozegrany o godzinie 17.00, a na godzinę 16.30 zaplanowano oficjalną ceremonię otwarcia turnieju.
Berlin Recycling Volleys to jedna z najlepszych drużyn w niemieckiej lidze. Przez najbliższy weekend oczy całej siatkarskiej Europy będą zwrócone w stronę stolicy Niemiec – Berlina. Organizatorzy przygotowują dla kibiców wiele atrakcji poza oficjalną ceremonią otwarcia turnieju.
Zaplanowano m.in. występy grup akrobatów Tonnenboyz, które będą pokazem akrobatyki połączonej z siatkówką. Oprócz tego kibice będą mogli podziwiać występy grup tanecznych. Ponadto przed halą będzie zorganizowana specjalna strefa „Urban Volley Court” , gdzie będzie można pograć w siatkówkę i nie tylko. Wspominana strefa już teraz przyciąga tysiące mieszkańców Berlina. Organizatorzy przewidzieli również inne formy rozrywki dla dzieci, jak i dorosłych.
– Po wielu latach ciężkiej pracy ten moment jest dla nas kamieniem milowym. Final Four to największe klubowe starcie porównywane do finału igrzysk olimpijskich czy mistrzostw świata. Bycie uczestnikiem i jednocześnie gospodarzem tych zmagań to dla nas ogromny zaszczyt. Znalezienie się w Final Four nie było dla nas proste, ale udało się nam to osiągnąć dzięki długiej i konsekwentnej pracy. Po wygraniu trzy razy z rzędu mistrzostwa Niemiec, nadchodzący weekend będzie dla nas wielkim wyzwaniem – przyznał Kaweh Niroomand, manager zespołu Berlin Recycling Volleys.
Warto jeszcze podkreślić, że przedstawiciele Europejskiej Federacji Siatkówki podjęli decyzję, że w czasie Final Four drużyny będą mogły skorzystać z wideoweryfikacji. Będzie można sprawdzić, czy piłka była w boisku, czy dotknęła antenki, czy zawodnik dotknął siatki bądź antenki, czy przekroczył linię przy zagrywce, ataku z drugiej linii lub linię środkową. Zespoły będą mogły również sprawdzić, czy po ataku piłka dotknęła bloku.
Wszystkie wideoweryfikacje kibice będą mogli oglądać na specjalnym telebimie w hali, tak jak ma to miejsce m.in. w lidze włoskiej.

/autor: Katarzyna Porębska,/