Brązowy medal Brzostek i Kołosińskiej w Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015

image

Monika Brzostek i Kinga Kołosińska wywalczyły brązowy medal podczas Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015. W meczu o trzecie miejsce polska para pokonała holenderski duet Van Gestel/Van der Vlist 2:0 (21:12, 21:16).

Jeszcze niedawno polska para Kinga Kołosińska i Monika Brzostek odbierała brązowe medale w mistrzostwach Europy, a teraz sięgnęła po kolejny krążek tego koloru. Polki zakończył Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 na podium, co jest pierwszym takim wynikiem w historii występów polskich siatkarek w cyklu Wielkiego Szlema.
Biało-czerwone od początky turnieju w Olsztynie prezentowały wysoką formę. Co prawda Polki w półfinale uległy holenderskiej parze Meppelink/Van Iersel 2:0 (21:16, 21:19), ale już w spotkaniu o trzecią lokatę nie pozostawiły rywalkom wątpliwości, że to im należy się brązowy medal.
Wyniki:
Półfinał
Meppelink/Van Iersel NED [7] – Kołosińska/Brzostek POL [8] 2:0 (21:16, 21:19)
mecz o 3. miejsce
Kołosińska/Brzostek POL [8] – van Gestel/van der Vlist NED [29] 2:0 (21:12, 21:16)