Będzin: Miasto szykuje się do wykonania kolejnego kroku ku budowie nowej hali

Od kilku lat da się usłyszeć o projekcie powstania nowoczesnej hali w Będzinie. Powoli ruszają prace nad obiektem, obecnie radni zarządzili przeprowadzenie społecznych konsultacji.

Urząd Miasta Będzin w zeszłym roku zaprezentował wizualizację nowego obiektu sportowego, zapowiadając konsultacje społeczne. Temat projektu jednak ucichł na pewien czas.

Wrócono do niego po przeprowadzeniu niedawnych wyborów samorządowych. Wiadomo już, że ewentualne prace związane z powstaniem obiektu zostaną poprzedzone szerokimi konsultacjami społecznymi. Aktualnie będzińscy urzędnicy zastanawiają się nad ich najbardziej odpowiednią formą w celu poznania opinii jak największej liczby mieszkańców miasta.

Wciąż trudno ocenić czy hala widowiskowo-sportowa powstanie w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego czy jej budowa zostanie zrealizowana w inny sposób.

Wstępne szacunki wskazują, że budowa obiektu wraz z całą infrastrukturą będzie kosztować od 20 do 25 milionów złotych. Hala ma spełniać wymogi europejskie, ma mieścić w sobie trzy boiska, trybuny na 2 200 osób, siłownię, klub fitness, gabinet odnowy biologicznej z sauną i kriokomorą oraz wieżę widokową ze ścianką wspinaczkową. Jednak nie będzie ona pełniła tylko funkcji sportowej, nie zabraknie bowiem tarasu widokowego z kawiarnią, a cały obiekt ma mieć charakter multikompleksu, będą się w nim znajdować także pawilony handlowe.

clip_image001Wizualizacja nowoczesnej hali w Będzinie / Fot. materiały prasowe/

Inwestycja ma zostać zrealizowana na terenach zajmowanych niegdyś przez kąpielisko w centrum miasta, co zapewnić ma dogodny dojazd do niej. Wedle planów pod budowę obiektu mają zostać zaadoptowane dotychczasowe pomieszczenia administracji oraz stara część hotelowa Ośrodka Sportu i Rekreacji w Będzinie. Wokół obiektu powstaną nowe parkingi, a wygląd zmieni również teren przy Czarnej Przemszy.